menusearch
cupspolymer.com

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی ,

پنج شنبه سی و یکم تیر ۰۰
(0)
(0)
دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

قیمت دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

 

خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی از مواد اولیه آماده پایه نشاسته، دارای سه مرحله و 3 دستگاه اصلی است :

اول: دستگاه گرانول ساز تولید مواد اولیه با ترکیب نشاسته و سایر مواد

دوم: دستگاه تولید ورق و رول از مواد اولیه آماده شده

سوم: دستگاه پرس ترموفرمینگ یا وکیوم فرمینگ برای تولید ظروف از ورق و رول آماده ( تولید شده در دستگاه دوم)

 

معرفی هر یک از دستگاه‌‌‌‌های مراحل مختلف :

 

دستگاه گرانولساز چیست

 

در این دستگاه نشاسته ذرت، گندم، سیب زمینی، چغندر و ... با موادی مانند گلیسرین و پلیمر PP و سایر افزودنی ها ترکیب و مواد اولیه بصورت یکدست و بشکل گرانول تولید می‌شود.

مواد نشاسته و پلیمر و سایر مواد در ابتدا در یک دستگاه همزن سوپر میکسر با دور بالا بصورت فیزیکی و در حرارت مشخص مخلوط و سپس در دستگاه گرانولسازی این مواد مخلوط شده ذوب و با هم ترکیب و کامپاند می‌شوند.

الف- دستگاه سوپر میکسر

ب- دستگاه گرانولساز دو مارپیچ با سرد کن مواد هوا گرم

( با توجه به تخصصی بودن کار ترکیب مواد در این دستگاه، لذا به دوستانی که در ابتدا کار میباشند توصیه می‌گردد که مواد اولیه را بصورت آماده از واحد‌‌‌‌های تولید کننده مواد گیاهی تهیه نمایند و خرید این دستگاه این مرحله را به بعد و زمان توسعه تولید خود موکول نمایند. مواد اولیه به حد کافی توسط سایر تولید کننندگان که صرفا کار تولید گرانول را انجام میدهند در حال تولید است.)

 

دستگاه سوپر میکسر

 

(برای مخلوط اولیه نشاسته با مواد پلیمری و سایر افزودنیها )

دستگاه تولید گرانول گیاهی با هوا گرم

برش گرانول با سردکن هوا گرم

 

مرحله و دستگاه دوم :

دستگاه تولید ورق گیاهی       

 

چنانکه قبلا هم توضیح داده شد مواد اولیه در دستگاه گرانولساز با سایر مواد مخلوط و ترکیب شده و بصورت گرانول آماده در این دستگاه تبدیل به ورق و رول میگردد

البته لازم به ذکر است با توجه به اینکه ورق تولیدی بصورت کامل بوده لذا ورق تولید شده را بعنوان محصول نهایی نیز، میتوان به بازار عرضه کرد.

در دستگاه دوم یعنی پرس ترمو فرمینگ ورق تولید شده در دستگاه تولید ورق، بعنوان مواد اولیه این دستگاه وارد قسمت کوره پرس شده و پس از عملیات تولید و فرمینگ محصول نهایی به شکل ظروف یکبار مصرف تولید می‌شود.

 

توضیح کوتاه قسمت‌‌‌‌های دستگاه تولید ورق عرض 80 سانت PP,PS گیاهی

 

کاتالوگ دستگاه اکسترودر

 

در قسمت اکسترودر دستگاه تولید ورق گیاهی، مواد اولیه که در ابتدا بصورت مخلوط گرانول و مواد آسیابی است پس از ورود، ذوب و کاملا مخلوط شده و با فشار بالا به شکل ورق غیر یکنواخت و ناصاف گرم و خمیری، از هد دای اکسترودر خارج می‌گردد.   

سیلندر و ماردون به همراه المنت با محفظه استیل فن دار، قسمت اکسترودر خط تولید ورق گیاهی که تامین گرمای لازم برای ذوب مواد را دارد و فن ها نیز برای جلوگیری از بالا رفتن حرارت المنت ها از حداکثر تحمل حرارت مواد، چون بعضی از مواد ها با چند درجه بالا رفتن از حداکثر دمای قابل تحمل مواد، دچار تغیر رنگ و همچنین سوختگی و تغییر خاصیت و شکنندگی ورق تولیدی می‌شوند.

فیلتر توری قسمت اکسترودر دستگاه تولید ورق گیاهی که مابین سیلندر ماردون و هد دای اکسترودر نصب است که مواد مذاب با عبور از فیلتر توری داخل آن مواد از سایر قطعات اضافی جدا شده و ورق خالص به دلیل مذاب بودن به راحتی از توری عبور می‌کنند و برای تمیز کردن توری نیز با قدرت محرکه جک هیدرولیکی استفاده شده که فیلتر نز دارای دو توری بوده که همیشه یکی از توری ها در حال کار و توری دوم در بیرون قرار گرفته و تمیز و آماده حرکت به داخل فیلتر برای کار و خروج فیلتر قبلی از سمت دیگر برای سرویس و تنظیم کردن است.

 

ظرف یکبار مصرف

 

هد T-DIE قسمت اکسترودر دستگاه تولید ورق که مواد مذاب به وارد شدن در داخل این قطعه از شکل استوانه ای بصورت تقریبا منظم با سرعت و شیب آرام، تبدیل به ورق می‌شود ودر خروجی این قطعه تیغه فولادی قابل تنظیم است که ضخامت ورق خروجی از اکسترودر با این تیغه ها تنظیم می‌شود.

 

قسمت کلندردستگاه ظرف یکبار مصرف(کلندر عرض 90 سانت با زاویه 60)

 

مخصوص دستگاه تولید ورق گیاهی برای استفاده در تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی قسمت کلندر دستگاه که ورق خروجی از هد دای اکسترودر که بصورت نا منظم از نظر ضخامتی و عرضی است، در این قسمت ورق با عبور از بین دو غلطک فولادی نورد و کملا صاف شده و ضخامت محصول نهایی نیز بین این غلطکها تنظیم می‌شود و با عبور از روی غلطک سوم که در داخل این غلطک مایع خنک کننده در جریان است، ورق تقریبا خنک می‌شود البته لازم به توضیح است غلطک‌‌‌‌های اول و دوم نیز دارای مایع خنک کننده و گرم کننده است که با تفاوت اینکه با دمای بالاتری خنک و یا گرم می‌شود که ورق عبوری قبل از نورد شدن در فاصله عبور از بین دوغلطک سرد نشده، تا باعث تولید ورق پله پله نشود.

 

قسمت کانوایر

 

قسمت کانوایر دستگاه که ورق نورد شده در ادامه تولید با عبور آرام از روی رولر‌‌‌‌های این قسمت کاملا سرد میشود ودر انت‌‌‌‌های خروجی این قسمت دو غلطک لاستیکی و فولادی با عبور دادن ورق از بین خود قدرت محرکه و حرکت ورق را با سرعت قابل تنظیم کنترل می‌نماید.

 

تولید تابلو برق

 

قسمت تابلو برق و فرمان دستگاه که وظیفه تقسیم برق و کنترل را بر عهده دارد همچنین لازم به توضیح است تمامی الکتروموتور‌‌‌‌های دستگاه‌‌‌‌های تولیدی شرکت مجهز به دستگاه اینورتور تغییر دور الکترونیکی هستند و بر روی تابلو برق نصب می‌شوند.

 

مشخصات کلی دستگاه تولید ورق PP. PS مدل BP- SH12POبا ظرفیت بالا

 

مواد مصرفی     PP. PS

ضخامت ورق 0.2 mm 2.5 - mm

عرض ورق     80- 50   mm        

ظرفیت تولید ورق    220 kg/h    

 

دستگاه سوم خط تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی

 

دستگاه پرس ترموفرمینگ

 

پرس‌‌‌‌های ساخت این شرکت برای تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی در 2 2 سایز در نظر گرفته شده است که در طراحی سایز و ظرفیت این پرس ها بر اساس، حداکثر راندمان تولید با استفاده از حداقل انرژی مصرفی است.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر