menusearch
cupspolymer.com

خط تولید ظروف یکبار مصرف ,

پنج شنبه سی و یکم تیر ۰۰
(0)
(0)
خط تولید ظروف یکبار مصرف

دستگاه ظروف یکبار مصرف

دستگاه‌‌‌‌های تولید ظروف یکبار مصرف بصورت کلی در دو نوع و مدل تولیدی می‌باشند.

الف) نوع اول و تقریبا قدیمی خط تولید ظروف یکبار مصرف با سیستم نیمه فرمینگ PS

ب) نوع دوم خط تولید ظروف یکبار مصرف با سیستم ترموفرمینگ

خط تولید ظروف یکبار مصرف

این مدل از خط تولید ظروف فقط شامل یک دستگاه اصلی بوده و مواد اولیه در این دستگاه ذوب و تبدیل به ورق و رول و سپس تبدیل به ظروف یکبار مصرف میشوند.
این مدل از دستگاه قابلیت تولید ظروف فقط از جنس و مواد اولیه پلی استایرن (PS) را دارد(ظروف شیشه ای و یا سفید ولی شکننده ).

تمامی خط تولید ظروف یکبار مصرف نیمه فرمینگ که در عکس فوق رویت شد، فقط شامل یک دستگاه اصلی است که تشکیل شده از قسمت اکسترودر و پرس نیمه فرمینگ و سبد ظروف و یک دستگاه آسیاب است که بصورت مستقیم و پشت سرهم در امتداد قرار می‌گیرند.

دستگاه ظروف نیمه فرمینگ، قابلیت تولید تمامی ظروف یکبار مصرف را فقط از مواد اولیه پلی استایرن PS دارد البته مواد PS در دو گرید و شماره است که یکی اصطلاحا هایم پک نامیده می‌شود و دیگری کریستال نامیده می‌شود.

تمامی ظروف سفید رنگ و تقریبا نرم تر مانند ظروف ماست، بستنی، دیس، بشقاب که به رنگ سفید یا متمایل به سفید هستند با مواد اولیه پلی استایرن هایم پک تولید می‌گردد.
و تمامی ظروف شیشه ای شفاف که تقریبا سخت و شکننده است و در صورت مچاله کردن می‌شکند از مواد اولیه پلی استایرن کریستال می‌باشند.
( ظرف لیوان چای جدید که بصورت شفاف بوده ولی نشکن و نرم است از این جنس ناست و از جنس PPپلی پروپیلن است ).

ابعاد دستگاه :
کل دستگاه در حدود 10 متر طول و 1.5 متر عرض و 2.5 متر ارتفاع در بلندترین قسمت دستگاه است

برق مورد نیاز:
برای راه اندازی این دستگاه در حدود 50 آمپر است. با توجه به طول و عرض دستگاه سالن مورد نیاز برای تولید ظروف با این دستگاه باید حداقل دارای 13 متر طول و 6 متر عرض باشد سالن 100 - 200 متر حداقل که بعنوان انبار مواد اولیه نیز از سالن استفاده کرد

تعداد نیروی کار انسانی :

با توجه به نوع قالب و کویته قالب، تعداد کارکنان در این دستگاه متفاوت است مثلا در قالب لیوان که در هر ضرب قالب 15 - 18 عدد لیوان تولید میگرددد حداقل 3 نفر جهت جمع آوری و بسته بندی نیاز است ولی در قالبی مانند ظرف غذا که تعداد کویته قالب 3 عدد است و در هر ضرب 3 عدد ظرف غذا تولید میگردد، فقط به یک نفر نیرو جهت جمع آور یو بسته بندی نیاز است؛ علاوه بر نیروی انسانی فوق که برای بسته بندی ظروف است، برای هر دستگاه نیاز به یک نفر مسئول تامین مواد اولیه و آسیاب ورق‌‌‌‌های ضایعاتی است.
همچنین یک نفر اپراتور وارد و تخصصی نیز برای کل واحد تولیدی نیاز است که تعداد دستگاه هر تعدادی باشد، یک نفر اپراتور برای اداره همه دستگاه‌‌‌‌های تولیدی کافی است.

قیمت دستگاه نیمه فرمینگ

برای هر راه اندازی دستگاه نیمه فرمینگ به ازای هر دستگاه نیاز به کمپرسور با ظرفیت و حجم 2500 لیتر (2.5 مترمکعب ) با فشار 7 بار نیاز است
همچنین برای آسیاب و خرد کردن ورق ضایعاتی تولیدی و همچنین برخی از ظروف معیوب نیاز به یکدستگاه آسیاب پلاستیکی با دهنه ورق گیر 70 - 80 سانتی است
برای سرد کردن آب قالب دستگاه و سایر نقاط مورد نظر، با توجه به اینکه در این دستگاه حرارت ایجاد شده برای آب خروجی از دستگاه بالا نبوده، لذا میتوان از یک دستگاه برج خنک کن سایز کوچک و یا فقط یک حوض و استخر معمولی استفاده کرد.

تیراژ تولید ظروف یکبار مصرف

تیراژ تولید ظرف ماستی ۱ کیلویی حدود 2000 تا 3000 عدد ظرف در ساعت

تیراژ تولید لیوان 200 سی سی چای حدود 10000 تا 12000 عدد لیوان درساعت

تیراژ تولید لیوان آبمیوه خوری 300 یا 400 سی سی حدود 5000 تا 6000 عدد در ساعت

سود و درآمد تولید ظروف یکبار مصرف

توجیه اقتصادی و بازار فروش ظروف تولیدی با دستگاه ظروف سیستم نیمه فرمینگ :

با توجه به مصرف برق پایین این نوع دستگاه نسبت به سایر، و قیمت پایین خود دستگاه و سالن مورد نیاز کوچکتر، این دستگاه دارای تولید با توجیه اقتصادی است .
این نوع دستگاه در حدود 15 سال پیش پس از دستگاه‌‌‌‌های وکیوم در ایران وارد بازار شده است و با توجه به قیمت پایین این دستگاه نسبت به دستگاه‌‌‌‌های جدید ترموفرمینگ، همکنون بیش از 350 واحد تولیدی ظروف یکبار مصرف در ایران فقط با این نوع دستگاه تولید ظروف میکنند
لازم به توضیح است با توجه به اینکه دستگاه‌‌‌‌های تولید ظروف یکبار مصرف جدید قابلیت تولید ظروف را دارند که با دستگاه نیمه فرمینگ قابلیت تولید نداشته، لذا اکثر واحد‌‌‌‌های جدید تولید ظروف خاص را انجام داده و وارد بازار ظروف تولیدی با دستگاه‌‌‌‌های نیمه فرمینگ در حداقل مقدار بوده و کارخانجات با دستگا‌‌‌‌های نیمه فرمینگ بازار خود را حفظ کرده و فعالیت 3 شیفته این واحدها گواه این مورد است.

از طرفی لازم به توضیح است با توجه به اینکه بازار عراق و افغانستان خواهان ظروف یکبار مصرف قیمت پایین هستند لذا ظروف تولیدی با این دستگاه‌‌‌‌های نیمه فرمینگ دارای مشتری خوبی در عراق است و همکنون نیز بیش از 90 درصد ظروف صادراتی به عراق توسط واحد‌‌‌‌های تولیدی با دستگاه نیمه فرمینگ میباشند.

مشخصات اصلی دستگاه نیمه فرمینگ :

سیلندرماردون اصلی : طول 270 سانت / قطر 90 میلی

قدرت موتور اصلی : 30 کیلوات
سیلندرماردون فرعی : طول 70 سانت / قطر 40 میلی
قدرت موتور فرعی : 5.5 کیلوات
عرض هد دای : 75 سانت

قسمت پرس نیمه فرمینگ :
عرض ورق خور : 45 - 70 سانت

ابعاد قالبخوری : 40 * 85

برق مصرفی : 45 آمپر

ابعاد دستگاه : 11 متر طول. 5/1 عرض. 8/1 ارتفاع

وزن دستگاه : 8/4 تن
گنجایش کویته قالب‌‌‌‌های مختلف :

قالب ظرف غذا : 3-4 کویته

قالب لیوان دهنه 75 میلی : 12-15 کویته

قالب لیوان دهنه 95 میلی : 8-10 کویته

قالب ماستی دهنه 125 خمره ای : 6-8 کویته

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر